Dom energooszczędny (prefabrykowany)

Domy przez nas budowane są budynkami o zerowym zużyciu energii potrzebnym do ogrzewania razem z ciepłą wodą użytkową. Stosujemy materiały najwyższej jakości zarówno w przegrodach zewnętrznych jak i stolarkę okienną i drzwiową o najwyższych standardach. Odzysk ciepła z wentylacji mechanicznej i wykorzystanie fotowoltaiki pomaga zredukować koszty utrzymania budynku do minimum.

Głównym surowcem budowlanym jest certyfikowane lite drewno konstrukcyjne KVH, które jest rozwiązaniem solidnym, a także funkcjonalnym. Do budowy naszych domów stosujemy tylko certyfikowane materiały takich marek jak np. Knauf, Dorken, Veka, STO, Braas, Schiedel, Würth…

3-4 miesiące, to czas budowy do stanu deweloperskiego, dzięki prefabrykacji domów szkieletowych.

Znacznym ułatwieniem i przyspieszeniem prac wykończeniowych są przygotowane miejsca
w przegrodach budynku pod instalacje już na etapie produkcji.

1. Masz pomysł na swój wymarzony dom? Świetnie! Przy udziale naszych specjalistów zaprojektujemy go dla Ciebie. Nie masz pomysłu? Nie szkodzi. Wybierz jeden z naszych gotowych projektów, są wygodne i funkcjonalne. Przygotujemy projekt dostosowując go do lokalizacji Twojej działki.

2. Po ustaleniu wszystkich szczegółów, zamawiamy potrzebny materiał i projekty trafiają do działu produkcji, gdzie przygotowywane są poszczególne elementy domu. W tym czasie wykonujemy płytę fundamentową na Twojej działce. Dobrze wykonana płyta to gwarancja stabilności i równomiernie rozłożonego obciążenia na gruncie. Eliminujemy także straty ciepła do gruntu poprzez warstwy izolacyjne styropianu XPS i EPS i chronimy przed wilgocią dzięki zastosowaniu folii hydroizolacyjnej. Po zamontowaniu prefabrykatu kolejna warstwa styropianu EPS i folii oraz ostateczna wylewka powodują, że nie mamy strat ciepła w dół.

3. Po wyprodukowaniu prefabrykatu na hali produkcyjnej, zostaje on przetransportowany na miejsce docelowe i w ciągu zaledwie kilku dni zamontowany na płycie fundamentowej i pokryty dachem.
Teraz możemy przystąpić do montażu:
– instalacji wodno-kanalizacyjnej
– instalacji elektrycznej
– instalacji wentylacji mechanicznej
– instalacji ogrzewania
– instalacji fotowoltaiki
– elewacji zewnętrznej

4. Po instalacjach przychodzi czas na zakończenie prac wykończeniowych ścian i sufitów, wylewkę betonową i na tym kończy się nasza rola. Wymieniamy zamki na nowe i przekazujemy klucze do Twojego nowego, gotowego domu.

Płyta fundamentowa
Po ściągnięciu wierzchniej warstwy gleby układamy stopniowo zagęszczane kruszywo i piasek. Na tym poziomie rozprowadzamy wszystkie kanały pod instalacje wodno-kanalizacyjną i elektryczną. W kolejnym etapie układamy styropian XPS (polistyren ekstrudowany), który pełni rolę nie tylko termoizolacyjną ale również hydroizolacyjną. Na styropian XPS kładziemy jeszcze folię hydroizolacyjną. W miejscu ścian wykonujemy dodatkowe zbrojenie. Na warstwy styropianu XPS i folii hydroizolacyjnej wykładamy styropian EPS (dach-podłoga). Następnie układamy zbrojenie wykonane z prętów 12 mm. Całość zalewamy betonem konstrukcyjnym i zacieramy.

Przekrój prefabrykowanej ściany:
– Tynk Sto Ispolit K 0,2 mm
– Siatka Sto Glasfasergewebe F
– Masa zbrojąca Sto Prefa Armat 0,2 mm
– Styropian Termoorganika 120 mm
– Klej dyspersyjny Sto Presfa Coll 1 mm
– Płyta Fermacell 125 mm
– Wełna Knauf Naturoll Pro 160 mm
– Drewno konstrukcyjne KVH 160 mm
– Folia paroizolacyjna Delta-Dawi GP 0,2 mm
– Płyta OSB3 12 mm
– Płyta GKFi/GKF KNAUF 12 mm

Przekrój prefabrykowanego stropu:
– Wylewka betonowa 70 mm
– Folia budowlana 0.2 mm
– Styropian EPS 100 80 mm
– Płyta OSB 18 mm
– Drewno konstrukcyjne KVH 6 x 240 mm
– Wełna Knauf Naturoll Pro 240 mm
– Ruszt drewniany 4 x 22 mm

Na czym polega nasza pomoc?
Lata doświadczeń pozwalają nam doradzić Tobie w każdej dziedzinie dotyczącej budowy. Zdajemy sobie sprawę , jak dużo czasu może minąć od pojawienia się marzenia o własnym domu do zamieszkania w nim. Zdecydowana większość ludzi podejmuje taką decyzję tylko raz w życiu. Dlatego będziemy tak długo pracować razem nad projektem, aż wszystko będzie dopracowane do najmniejszego szczegółu. Pragniemy, abyś był absolutnie pewny, że to właśnie z nami chcesz zbudować swój dom.
Po zakończeniu fazy projektowania domu na naszych barkach leży również stworzenie kompletnej dokumentacji budowy. Ściany, dachy i elementy sufitu są produkowane w zakładzie w Tarnowskich Górach i montowane na Twojej budowie w uzgodnionym terminie. Nasze wykwalifikowane i doświadczone ekipy fachowców zajmą się wykończeniem wnętrza Twojego domu,. Twoje zadanie: odpowiednie przygotowanie do przeprowadzki. W zależności od wielkości domu będziesz mógł wprowadzić się od dziewięciu do dwunastu tygodni.

Zaproponowana cena jest ostateczna, damy Ci gwarancję tej ceny na 12 miesięcy. Określona cena odnosi się do domu pod klucz łącznie z robotami malarskimi, glazurniczymi i posadzkowymi oraz do standardu opisanego w specyfikacji budowy i usług. Płytę fundamentową lub piwnicę możesz wykonać za naszym pośrednictwem lub wykonać samodzielnie.

Gwarancja na dom wynosi :- 30 lat na konstrukcje i – 2 lata na montaż.

W każdej chwili jesteśmy do Twojej dyspozycji. Oferujemy nasze usługi po przekazaniu domu, a nawet już po upływie okresu gwarancji. W razie jakichkolwiek problemów jedna z naszych ekip montażowych będzie z pewnością w pobliżu i szybko przyjedzie do Ciebie.