Pompa ciepła Jarocin montaż serwis firma

FOLREC Pompa Ciepła Montaż Serwis

Pompy ciepła to wygodny i ekologiczny zamiennik „kopciucha”. Pompa ciepła pracuje w układzie zamkniętym. Źródło ciepła, które wykorzystuje do swojej pracy to powietrze atmosferyczne. Jest ono najpierw zasysane później przekazywane do wnętrza pompy. Później przy pomocy parownika, oddaje ciepło czynnikowi roboczemu, który cały czas krąży w układzie pompy. Odparowany czynnik jest kierowany do skraplacza, gdzie oddaje swoje ciepło wodzie grzewczej. Po oddaniu ciepła do zbiornika buforowego, czynnik roboczy wraca do parownika przez zawór rozprężny, gdzie odbywa się proces jego odparowania i cykl się powtarza.

Pompy ciepła to nowoczesne urządzenia, które pozwalają na efektywne i ekonomiczne ogrzewanie domów oraz budynków. Wykorzystują energię cieplną z otoczenia, a dokładniej z powietrza, wody lub ziemi, by przekształcić ją w ciepło, które jest wykorzystywane do ogrzewania pomieszczeń. Istnieją różne rodzaje pomp ciepła, m.in. powietrzne, gruntowe i wodne. Powietrzne wykorzystują ciepło z powietrza, które pobierają z zewnątrz budynku. Gruntowe pobierają ciepło z ziemi, natomiast wodne wykorzystują ciepło z wody gruntowej lub powierzchniowej.

Korzystanie z pomp ciepła ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to ekonomiczne rozwiązanie, które pozwala na znaczne obniżenie kosztów ogrzewania. Ponadto takie systemy grzewcze są bardzo przyjazne dla środowiska naturalnego, ponieważ nie emitują dwutlenku węgla ani innych szkodliwych substancji. Dzięki temu korzystanie z pomp ciepła pozwala na zmniejszenie emisji CO2 i innych gazów cieplarnianych. Tego typu urządzenia są również bardzo wygodne w użytkowaniu. Ogrzewanie z wykorzystaniem pomp ciepła jest ciche i nie wymaga dostarczania paliwa, co oznacza, że nie ma potrzeby przechowywania opału. Ponadto takie systemy grzewcze są bezpieczne i nie generują ryzyka pożaru, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych rozwiązań.  

Przed zakupem/montażem pompy ciepła warto dokładnie przeanalizować zalety takiego rozwiązania, by podjąć świadomą decyzję. Ponadto takie systemy grzewcze są bezpieczne i nie generują ryzyka pożaru, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych rozwiązań. 

Jesteśmy firmą specjalizującą się w montażu i serwisowaniu pomp ciepła. Oferujemy kompleksowe usługi, które obejmują doradztwo przy wyborze najlepszego rozwiązania, fachowy montaż oraz regularne przeglądy i naprawy. Posiadamy doświadczony zespół specjalistów, którzy zawsze są gotowi pomóc w rozwiązaniu ewentualnych problemów związanych z funkcjonowaniem takich urządzeń. Dzięki naszym usługom, klienci mogą cieszyć się nowoczesnym, wydajnym i ekonomicznym ogrzewaniem swoich domów i budynków. Zaufaj nam i skorzystaj z naszych usług – gwarantujemy pełną satysfakcję i profesjonalną obsługę

Jakie są korzyści z posiadania pompy ciepła?

– bardziej precyzyjne dopasowanie wydajności do aktualnego zapotrzebowania na energię cieplną budynku (dzięki płynnej zmianie obrotów sprężarki),
– niższe koszty ogrzewania, w porównaniu z tradycyjnym ogrzewaniem elektrycznym,
– ekologiczny sposób ogrzewania,
– pompy ciepła są najbezpieczniejszym sposobem ogrzewania obiektu.
– ten rodzaj ogrzewania elektrycznego pobiera mniej energii elektrycznej od tradycyjnych,
– można montować w nowo powstałych budynkach, jak i starych przekształcając istniejącą instalacje ogrzewania na ogrzewanie pompą ciepła.

Nasza firma oferuje:

wycenę, projekt, montaż oraz kompleksowe wykończenie pomieszczenia po wykonaniu montażu.

Masz pytania związane z pompą ciepła?

Skontaktuj się z naszym wykwalifikowanym działem pomocy i dowiedz się jaką pompę ciepłą wybrać dla swojego domu.
Zajrzyj również do naszego poradnika gdzie wyjaśniamy, jak działają pompy ciepła, jaki mają wpływ na domowników i jaki jest koszt instalacji pompy ciepła.