FOLREC Pompa Ciepła Montaż Serwis

Pompy ciepła to wygodny i ekologiczny zamiennik „kopciucha”. Pompa ciepła pracuje w układzie zamkniętym. Źródło ciepła, które wykorzystuje do swojej pracy to powietrze atmosferyczne. Jest ono najpierw zasysane później przekazywane do wnętrza pompy. Później przy pomocy parownika, oddaje ciepło czynnikowi roboczemu, który cały czas krąży w układzie pompy. Odparowany czynnik jest kierowany do skraplacza, gdzie oddaje swoje ciepło wodzie grzewczej. Po oddaniu ciepła do zbiornika buforowego, czynnik roboczy wraca do parownika przez zawór rozprężny, gdzie odbywa się proces jego odparowania i cykl się powtarza.

Tak wygląda pompa ciepła w domu jednorodzinnym

Jakie są korzyści z posiadania pompy ciepła?

– bardziej precyzyjne dopasowanie wydajności do aktualnego zapotrzebowania na energię cieplną budynku (dzięki płynnej zmianie obrotów sprężarki),
– niższe koszty ogrzewania, w porównaniu z tradycyjnym ogrzewaniem elektrycznym,
– ekologiczny sposób ogrzewania,
– pompy ciepła są najbezpieczniejszym sposobem ogrzewania obiektu.
– ten rodzaj ogrzewania elektrycznego pobiera mniej energii elektrycznej od tradycyjnych,
– można montować w nowo powstałych budynkach, jak i starych przekształcając istniejącą instalacje ogrzewania na ogrzewanie pompą ciepła.

Nasza firma oferuje:

wycenę, projekt, montaż oraz kompleksowe wykończenie pomieszczenia po wykonaniu montażu.

Masz pytania związane z pompą ciepła?

Skontaktuj się z naszym wykwalifikowanym działem pomocy i dowiedz się jaką pompę ciepłą wybrać dla swojego domu.
Zajrzyj również do naszego poradnika gdzie wyjaśniamy, jak działają pompy ciepła, jaki mają wpływ na domowników i jaki jest koszt instalacji pompy ciepła.