W poniższym artykule dowiesz się wszystkiego na temat rekuperacji. Jeśli jesteś zainteresowany tą instalacją, otrzymasz też rekomendację firmy, która zajmuje się nią profesjonalnie w Wielkopolsce, m.in. w Poznaniu, Kaliszu, Jarocinie, Środzie Wielkopolskiej itd., ale też w całej Polsce.

Rekuperacja - co to takiego?

Rekuperacja to instalacja zwana inaczej wentylacją mechaniczną. W dzisiejszych czasach decyduje się na nią bardzo wiele osób. Dlaczego? 

Pomaga ona w utrzymaniu odpowiedniej temperatury oraz wilgotności powietrza w domu. Wszystko za sprawą odzyskiwania ciepła z tego, które jest wywiewane na zewnątrz budynku. Dzięki niej koszty ogrzewania domu mogą się znacznie zmniejszyć, a zimą można odzyskać aż 94% ciepła, które jest często tracone w domach bez rekuperacji.

Najlepsza rekuperacja w Wielkopolsce FOLREC nowoczesne rozwiązania energooszczędne
Rekuperacja Wielkopolska FOLREC Krzysztof Reszelski

Za co jest odpowiedzialny rekuperator?

Sercem rekuperacji jest urządzenie zwane rekuperatorem. System ten czerpie świeże powietrze z zewnątrz budynku i rozprowadza je przewodami po pomieszczeniach. Jednocześnie wyciąga zużyte powietrze i wyrzuca je na zewnątrz. 

Świeże powietrze poprzez wymiennik ciepła w rekuperatorze styka się (ale nie miesza) z usuwanym, ogrzewając się lub schładzając w zależności od pory roku.

Jakie są plusy stosowania rekuperacji?

1. Wymiana zużytego powietrza. 2. Filtracja nawiewanego powietrza. 
2. Oszczędności na ogrzewaniu.
3. Możliwość kontroli ilości powietrza. 
4. Możliwość montażu gruntowego wymiennika ciepła (gwc). 
5. Oszczędności inwestycyjne.

Rekuperacja Poznań (woj. Wielkopolskie) - którą firmę wybrać?

Temat rekuperacji staje się coraz bardziej popularny w dużych miastach. Jednym z nich jest Poznań. To miasto, w którym wielu ludzi pod względem rekuperacji zaufało firmie FOLREC, będącej na rynku od ponad dziesięciu lat. 

Ranking opinii w Google mówi jednogłośnie - jeżeli szukasz firmy, której możesz powierzyć za zadanie montaż instalacji rekuperacji w swoim domu - wybierz ich!

“Jesteśmy firmą, która specjalizuje się w projektowaniu, montażu i serwisie rekuperacji. Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu możemy zaoferować klientom najwyższej jakości usługi w tym zakresie. Projektujemy systemy wentylacji zgodnie z potrzebami naszych klientów, biorąc pod uwagę ich indywidualne wymagania, obowiązujące przepisy oraz charakterystykę budynku. Montaż rekuperacji, to również jedna z naszych specjalizacji. Dokładamy wszelkich starań, aby został on przeprowadzony zgodnie z normami i standardami, a także oczekiwaniami klientów.”

Rekuperacja Poznań, Kalisz, Jarocin

Jak wspomnieliśmy wcześniej, firmą, która zajmuje się montażem rekuperacji w całej Polsce, tj. w Poznaniu, Kaliszu, Jarocinie itd., jest FOLREC – nowoczesne rozwiązania energooszczędne. 

To miejsce, w którym pracują sami profesjonaliści, o którym mówią jasno chociażby same pozytywne opinie w Google, które możesz przeczytać wyżej.

KONTAKT Folrec Rekuperacja

E-mail:
Telefon: 533 393 357