Klimatyzacja od FOLREC, dowiedz się najważniejszych informacji  o panelach słonecznych.

Klimatyzacja jest urządzeniem o którym marzy nie jeden z naszych Klientów w okresie letnim. Rola tego urządzenia polega bowiem na chłodzeniu jak i oczyszczaniu powietrza, poprawiając tym sposobem samopoczucie domowników. Klimatyzacja nie jest jednak przydatna jedynie w czasie wysokich letnich temperatur. To rozwiązanie umożliwia także ogrzewanie powietrza w okresie zimowym co również jest bardzo przydatną i poprawiającą komfort życia opcją.

Działanie klimatyzacji jest wbrew wszelkim pozorom bardzo proste zarówno do wyjaśnienia, ale także do zrozumienia. Przede wszystkim budowa klimatyzacji to kilka niezmiennych elementów, które stanowią jej podstawę:

-Jednostka zewnętrzna:

  • sprężarka
  • skraplacz,
  • zawór rozprężny klimatyzacji,
  • wentylator,

– Jednostka wewnętrzna

  • parownica,
  • wentylator

– Rury miedziane służące do łączenia obu jednostek,

Działanie klimatyzacji opisać można w prosty sposób. Wentylator znajdujący się w parowniku doprowadza do koniecznego obiegu powietrza w danym pomieszczeniu. Następnie dochodzi do tego ochładzania za pomocą parownika, którego zadaniem jest przekazanie ciepła czynnikowi chłodniczemu, który natomiast zostaje sprężony oraz przetłoczony do skraplacza. W tamtym miejscu ciepło jest oddawane na zewnątrz, poza klimatyzowany budynek.

Klimatyzator, który umożliwia ogrzewanie danego pomieszczenia, nazywany jest rewersyjną pompą ciepła. Proces chłodzenia jest wtedy możliwy do odwrócenia do funkcji ogrzewania.

Klimatyzacja przez długi czas była kojarzona z czymś luksusowym, nieosiągalnym i dla wielu niemożliwym do zrealizowania. Obecnie jednak, współczesność pozwala na montaż klimatyzacji każdemu, ponieważ nie jest urządzenie skomplikowanie, ani nie musi zbytnio obciążać naszych kieszeni. Takie rozwiązanie staje się w polskich domach standardowe i pozwala na lepszy komfort życia w wielu budynkach. Z tego powodu zachęcamy do pozwolenia sobie na zamontowanie takiego urządzenia, gdy pojawia się taka potrzeba. Pracownicy firmy Folrec z chęcią podejmą się montażu klimatyzacji w Jarocinie, Pleszewie, Krotoszynie, Kaliszu, Poznaniu.