Klimatyzacja od FOLREC, dowiedz się najważniejszych informacji  o panelach słonecznych.

Dobór klimatyzatora nie jest tak oczywisty jak mogłoby się wydawać, dlatego pytanie o to jak powinno się dostosować urządzenie do własnych potrzeb jest bardzo istotne. Firma Folrec zawsze pomaga swoim Klientom w doborze klimatyzatora skupiając się na najważniejszych kwestiach. Zlecenie tego fachowcom pomoże zaoszczędzić czasu oraz ewentualnych problemów w przyszłości w przypadku jakiejkolwiek pomyłki.

Przede wszystkim należy zapoznać się z pewnymi podstawowymi pojęciami istotnymi przy próbie dobrania klimatyzatora do pomieszczenia. Są to skróty COP i EER, które przy pierwszym zetknięciu mogą wydawać się zupełnie obce i trudne do rozszyfrowania. Są to jednak bardzo istotne czynnik którymi należy się kierować podczas dokonywania wyboru urządzenia klimatyzującego.

Współczynnik COP

Jest to wskaźnik mocy grzewczej klimatyzatora w stosunku do ilości energii elektrycznej, która jest potrzebna do ogrzania konkretnego pomieszczenia. Dlatego dobierając urządzenie, które będzie miało służyć Państwu również zimą, należy stawiać na klimatyzator posiadający wysoki współczynnik COP, aby zużycie energii było jak najmniejsze.

Współczynnik EER

W tym przypadku mamy odwrotną sytuację w odniesieniu do współczynnika COP. Jest to stosunek mocy chłodniczej do ilości energii wymaganej do schłodzenia pomieszczenia. Tutaj, dobierając urządzenie w okresie letnim należy zwrócić uwagę, aby współczynnik EER były wysoki, gdyż wtedy zużycie energii przez klimatyzator będzie mniejsze.

Znając te pojęcia zrozumienie jak dobrać odpowiedni klimatyzator do naszego pomieszczenia staje się dużo łatwiejsze. Niemniej jednak, zlecenie tego firmie takiej jak firma Folrec, będzie dużo bezpieczniejszym rozwiązaniem. Dobieranie klimatyzatora to oprócz znajomości podstawowych pojęć pewne obliczenia, które mogą niejednokrotnie sprawić problem, a złe ich wykonanie będzie niosło ze sobą negatywne skutki w czasie użytkowania. Zachęcamy więc Państwa do kontaktu z Naszą firmą, gdzie pracownicy dokonają wszelkich koniecznych czynności, aby skutecznie dobrać do danego pomieszczenia odpowiednie urządzenie, a następnie je zamontować.