Rekuperacja, a korzyści dla Twojego zdrowia.

W dzisiejszych czasach powietrze jest coraz bardziej zanieczyszczone. Ludzie posiadają coraz więcej samochodów, przez co zwiększa się ilość spalin. W miastach występuje smog, dym i pył. Czasami może zdawać się, że lepszym pomysłem byłoby nie otwieranie okien w ogóle. Od tych zanieczyszczeń tracą na zdrowiu nasze płuca, lecz nie tylko…

Tutaj z pomocą przychodzi nam rekuperacja, która oczyszcza powietrze, którym oddychamy w domu i możemy ograniczyć ich wdychanie na co dzień.

Rekuperacja wspomaga też naszą walkę z uporczywym problemem dzisiejszych czasów – alergiami. Coraz więcej ludzi ma uczulenie na wszelkie alergeny w powietrzu, którym oddychamy. Rekuperacja eliminuje ten problem, pozbywając powietrze z alergenów. Pomaga to również w codziennym życiu astmatykom.

Rekuperacja, a współczesne budownictwo. 

W dzisiejszych czasach budując dom, skupiamy się na tym by był on energooszczędny, czyli przede wszystkim szczelny (by nasze zgromadzone ciepło – nie uciekało). Niestety nie gwarantuje nam tego wentylacja grawitacyjna. Jak już wcześniej pisaliśmy, polega ona na wymianie powietrza dzięki szczelinom w domu. W przypadku domu energooszczędnego – szczelin praktycznie nie mamy. Stawiając dom energooszczędny rekuperacja to konieczność! Posiadamy dzięki niej wentylację, nie tracąc przy tym ciepła.